Güven İlaçlama
 • Ağaç Kurdu

         Ağaç Kurdu diğer adıyla tahta kurdu gelişmiş ağız yapısı sayesinde evlerdeki ahşap eşyaları kemirerek içlerine yuva yapıp orada beslenirler. Gözle görülmesi çok zor olan ağaç kurtları yaklaşık 0,5 ila 3 cmm boyundadır. Genellikle geceleri beslenen tahta kurtları ağacı kemirirken ses çıkarırlar ve varlıkları buradan anlaşılır.
        Güçlü bir ağız yapısına sahip olan bu böcekler bir gün içinde ahşap bir mobilyanın içinde 6 cm lik bir delik açabilirler ve çok hızlı üreyerek sayıları hızlı bir şekilde artabilmektedir.

        Ağaç kurtlarının varlığını evlerinizde yada işyerlerinizdeki mobilyalardan dökülen ahşap tozlarından anlayabiliriz. Dişi bir ahşap kurdu bir yavrulamada yaklaşık olarak 50 ile 80 adet yavru bırakmaktadır ve her yavru 2 hafta sonra tahta veya ahşapları kemirebilecek düzeye gelmektedir. 

        Ağaç kurtları ahşap eşyalarımızın çürümesine, dökülmesine, zarar görmesine neden olur. Ağaçların ve bitkilerin köklerini kemiren tahtakurusu ağaçların kuruyup yok olmasına neden olur. Bu nedenle ağaç kurdu ile mücadele önem kazanır.

        Güven İlaçlama ağaç kurdu ile mücadelenizde sizlere destek oluyor. Çevreci ilaçlarımız ve işinin uzmanı ekiplerimiz ile tahta kurusu mücadelenizde 24 saat hizmetinizdeyiz.