Güven İlaçlama
 • Gümüş Böceği

        Gümüşçün olarak da adlandırılan gümüş böceği gider haşereleri arasında yer aldığı için kapalı alanlarda en çok banyo ve mutfak gibi alanlarda görülür. Bunun yanı sıra, su borularının etrafında ya da depolarda da bu haşerelere sıklıkla rastlanır. Gümüş böcekleri dokunuldukları anda savunma mekanizması olarak kıvrılır ve bastırıldığında kolayca ölürler.

        Ancak çok hızlı bir şekilde üreyen gümüş böceği ilaçlama yapılmadan yok edilemez. İp, yün ya da pamuktan yapılmış maddelerle beslenebildiği gibi, besin maddelerini de tüketebilen bu haşereler, sağlık açısından olduğu gibi maddi açıdan da zarara sebep olurlar.

        Gümüş böceğini yok etmek ve bu haşerelerin neden olduğu sorunlardan kurtulmak için en etkili mücadele şekli, sıvı ilaçlama yöntemidir. Kapalı alanlarda gümüş böceği ilaçlaması yapılırken, alanın belirli bir süre kapalı tutulması ve kullanılmaması gereklidir. Gümüş böceği ilaçlaması yapılan alan, iyi bir şekilde havalandırılmadan da kullanılmamalıdır.

        Gümüş böceği ilaçlaması için katı ya da toz halindeki haşere ilaçları da kullanılabilir. Bu ilaçların kullanımı, kapalı alanların kullanılmasını hiçbir şekilde engellemez. Ancak sıvı ilaçlama yöntemi ile yapılmayan ilaçlama işlemleri, bakteri ve mikropları yok etme konusunda etki göstermez. Dolayısıyla; ev, iş yeri gibi iç mekanlarda sıvı ilaçlama uygulamak daha sağlıklı bir yöntem olacağı gibi; ambar ya da depo ilaçlamaları için toz ya da katı formdaki ilaçlar kullanılabilir.

        Gümüş böceğinden kurtulmak için Sağlık Bakanlığı onaylı Güven İlaçlama firmamızdan yardım alabilirsiniz.