Güven İlaçlama
 • Güve

         Güveler yapısı itibariyle kelebeğe benzerler. İlk önce yavru iken kurtçuk şeklindedir zamanla kelebek şeklini alırlar. Güveler yapıları itibariyle soluk renkte, mat görünüşlü, tüylü bir haşeredir. Güve insan ve hayvanlara zarar vermez fakat tahıl olan veya buğday olan yerlerde bunların bulunduğu depolarda olabilir. Güveler uçan bir haşeredir. Düşmanının çok uzaklardan gelen sesini duyarak kendisini koruyabilir.
   
         Bir güve bir ve beş kez üreme yapabilir. Bunlar genellikle mayıs ve nisanın sonlarına doğru üremeye başlarlar. Güveler sıcak ortamlarda hızla üremeye başlarlar.
  Güveler halı ve yünlü kumaşların üzerinde büyük zararlara yol açarlar. Buğday tanesi, yulaf, arpa, zeytin, fındık, kuru üzüm vb. gıdaları yerler.

         Güvelerden korumak için elbiseleri tavan arasına veya merdiven arasına saklamamalıyız ve elbiselerinizi temiz kutu içinde saklamalıyız.
         Güve ilaçlamada genellikle kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanıp püskürtme yöntemi ile uygulanır. Kokulu ilaçlamanın uygulandığı alan 4 saat kapalı 2 saat havalandırmak üzere toplamda 6 saat kullanılmamalıdır.

          Güveyle nasıl mücadele edilir hakkındaki bilgileri Güven İlaçlama firmamızdan öğrenebilir  firmamızdan güveyle nasıl mücadele edilir konusunda destek alabilirsiniz.
    

      Güve İlaçlama İzmir, Güve İlaçlama Firmaları, Güvelerle Mücadelede Etkin Yöntemler, Güve İlaçlama Bodrum

  Böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, ilaçlama şirketleri, ilaçlama firmaları, ilaçlama,izmir ilaçlama, haşere, bodrum ilaçlama, marmaris ilaçlama, fare ilaçlama, muğla ilaçlama, ev ilaçlama, kalorifer böceği, pire ilaçlama,denizli ilaçlama, denizli yılan ilaçlama