Güven İlaçlama
 • Kene

         Kene ilaçlama, onlarca hastalığın ve ölümlere yol açabilecek sağlık sorunlarının oluşmasına neden olan keneden kurtulmak için en etkili mücadele yöntemidir. Kan emerek beslenen keneler, taşıdıkları virüslerin insan ve diğer hayvanlara bulaşmasına neden olarak, ciddi sağlık sorunlarına ve salgın hastalıkların yayılmasına neden olurlar. Özellikle ağaçlık alanların bulunduğu bölgelerde yaşayan keneden kurtulmak ve neden olabileceği sorunların önüne geçebilmek için kene ilaçlama yaptırmak şarttır.

          Kenelerde üreme diğer haşere türlerine göre büyük farklılıklar gösterir. Yumurtlama evresi, kan emdikten hemen sonra başlar. Konak canlının vücudunda çiftleşen kenelerden, erkek olan çiftleşmenin hemen sonrasında ölür. Bunun yanı sıra dişi kene tamamen şişinceye dek kan emmeye devam eder ve taşlık ya da ağaçlık karanlık bir bölge bulduğu anda canlı vücudunu terk eder. Bulduğu uygun ortamda ortalama olarak bin 15 bin arası yumurta bırakan dişi kenelerin bu aşamadan sonra bazı türleri ölürken, bazı türler de yaşam devam eder. Çok hızlı bir şekilde üreyen keneler, genellikle açık alanlarda yuva yapar. Ancak çiftlik ya da bahçe gibi bölgelerde iç mekanlara da yuva yapabilen kene kapalı ortamı tamamen sarabilir. Bu yüzden kene ilaçlama insanlar için önem arz etmektedir.

  Kene ile en etkili mücadele profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almaktır. Kene ilaçlama işlemi dikkatle ve titizlikle yapılması gereken bir uygulama olmasının yanı sıra profesyonel elemanlar ve modern ekipmanlar kullanılarak uygulanmalıdır. Kalitesiz ilaçlama yöntemleri ile keneden kurtulmak mümkün olmadığı gibi Kırım Kongo Kanamalı ateşi hastalığının bulaşma riski de yüksektir. Bu nedenle kene ile mücadele için bireysel ya da amatör yöntemlerden kaçınmak oldukça önemlidir.

  Kene ilaçlama işlemi; ev, ofis, hastane, apartman gibi kapalı alanlarda yapılabileceği gibi; bahçe, tarla, şantiye, çiftlik, arazi gibi dış mekanlarda da uygulanabilmektedir. Keneden kurtulmak için en etkili böcek ilaçlama mücadele yöntemi sıvı ilaçlama işlemidir. Gözle görülmesi dahi her zaman mümkün olmayan bu haşereleri yok etmek için amatör yöntemlere başvurmak ciddi tehlikeleri beraberinde getirebilir. Bu nedenle keneden kurtulmak için profesyonel kene ilaçlama şirketlerinden alınmalıdır. Keneden kurtulmak için yapılan sıvı ilaçlamada alanın belirli bir süre kapalı tutulması ve iyi bir şekilde havalandırdıktan sonra kullanılması gereklidir. Bunun yanı sıra açık alanlarda yapılan kene uygulamalarında, açık alanın yakınındaki iç mekanların ilaçlanması da kene ile etkili mücadele açısından gereklidir. Aynı şekilde kapalı alanların ilaçlaması yapılırken, ilaçlanan alana yakın dış mekanların ilaçlanması kenelere karşı kesin koruma sağlayacaktır.

  Dünyanın en tehlikeli hastalıkları arasında yer alan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi yakın geçmişte binlerce insanın ölümüne neden olmuştur. Bu hastalığın en önemli vektörlerinin başında gelen kene, insan derisine yapışarak, başıyla deriyi deler. Kan emme sırasında taşıdığı virüsleri de bulaştıran kenenin, vücudun içine girmesi oldukça tehlikelidir. Kene ısırması sonrasında bireysel müdahalenin ciddi risklere ve hatta ölümlere yol açabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden kene ilaçlama özellikle yaz aylarında insanlar için önem arz etmektedir. Güven İlaçlama kene ile mücadelenizde sizlere destek oluyor.


    
      Kene İlaçlama İzmir, Kene İlaçlama Firmaları, Kenelerle Mücadelede Etkin Yöntemler, Kene İlaçlama Bodrum

  Böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, ilaçlama şirketleri, ilaçlama firmaları, ilaçlama,izmir ilaçlama, haşere, bodrum ilaçlama, marmaris ilaçlama, fare ilaçlama, muğla ilaçlama, ev ilaçlama, kalorifer böceği, pire ilaçlama,denizli ilaçlama, denizli yılan ilaçlama