Güven İlaçlama
  • Kertenkele

           Binaların duvarlarına rahatlıkla tırmanma kabiliyetine sahip olan kertenkeleler açık camlardan ve havalandırma girişlerinden ev içine girerek buralarda yerleşir kısa sürede yavrulayarak ev içinde çoğalırlar. Ev kertenkelesi olarak bilinen küçük yapılı tavan kertenkelesi zararsız olmasına karşın büyük şehirlerde bazı daire içlerinde görülerek endişeye sebep olmaktadır. Ağaçlara tırmanmayı seven kertenkele evlere yakın ağaçlık alanlarda daha fazla barınır.
           Kertenkele ısırma olayı normalde pek rastlanmayan bir durum olmasına karşın zorda kalarak korkutulan bir kertenkele nadir de olsa ısırma potansiyeline sahiptir. Kertenkele sokması çok acil durumlara ve ölümle sonuçlanan olaylara sebep olabilmektedir. Isıran kertenkele insanda tahribata ve olası zehirlenme durumuna neden olabileceği için kertenkelenin ısırma riski gözden kaçırılmamalı bu zararlılara karşı gerekli tüm tedbirler alınmalıdır. Kertenkele ilaçlama servisleri ile temasa geçilerek evdeki kertenkele için kertenkele ilaçlaması yaptırılmalıdır.
            Yaz aylarında havaların sıcak olduğu dönemler kertenkele hareketleri için en fazla artış gözlenen zamanlardır. Yazın kertenkele ilaçlama yaptırarak bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. Güven İlaçlama Kertenkele ilaçlaması için güvenle başvurabileceğiniz bir firmadır.