Güven İlaçlama
 • Hamam Böceği

        Her mevsim üreme kapasitesine sahip hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşıyabilir ve dolaştıkları her yere bırakabilirler. Bir defada 180-200 yumurta üretebilirler. Hamam böceğinin bıraktığı bir yumurta paketinden 35-40 adet larva(yavru) meydana gelmektedir. Hamam böceği yumurtaları 18 günde yavru olarak çıkar. Hamam böcekleri çok hızlı ürerler. Üredikleri ortamda koloniler halinde yaşarlar ve yılda 8-10 defa yumurtlarlar. Dişi ergin hamam böceği öldüğü anda bile yumurtasını bırakır.

        Hamam böcekleri çok pistirler ve her şeyi yerler, her türlü pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Hamam böceklerinin gıda, su ve sıcağa ihtiyacı olduğundan dolayı insan olan her yerde aktiftirler. Hamam böceklerinin evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hamam böceğinin ömrü genel olarak 2 yıldır.

        Hamam böceği her yıl birkaç kez kabuk değiştirerek kendi vücudunu yeniler. Kabuğu değişmiş hamam böceği daha genç ve dinamik olur. Hamam böceğinin vücudu çok dirençlidir. Hamam böceği ayağı ve kafası kopsa bile haftalarca yaşar. Hamam böcekleri inanın dayanamadığı sıcağa ve soğuğa dayanabilir. Hamam böcekleri hiç gıda almadan 35-40 gün kadar yaşar. Hamam böceği 40 dakika hiç nefes almadan da durabilir. Hamam böcekleri hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler. Hamam böcekleri çok dayanıklı oldukları için bilinçsiz yapılan amatör mücadelelerde, ilaçlara çok çabuk direnç kazanabilirler.  Hamam böceği bir binada 10 kat birden dolaşabilir ve bir gecede yaklaşık 4,5m yol kat edebilir. Hamam böcekleri bütün insanların ve diğer canlıların yediği ve yemediği her şeyi yerler kağıda kadar Hamam böceği genelde toplu koloniler halinde yaşar. Hamam böcekleri nemli, sıcak ve pis yerleri severler. Kanalizasyon, kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı galerileri, ambalaj içleri gibi yerleri istila ederler.
        Gıda zehirlenmelerinin % 95’ne sebep hamam böcekleridir. Hamam böceği insanlara birçok hastalık taşır. Hastalık taşıması genellikle besinlerden olur. Hamam böceğinin ısırdığı besinlerin ve yiyeceklerin üzerine bıraktığı ağız salgıları, dışkıları ve yumurtaları ile insanlara hastalık mikroplarını bulaştırırlar. Hamam böceği; verem mikrobu, dizanteri, grip mikrobu, pnomoni, alerjik hatalıklar, hepatit virüsü, astım mikrobu ve mantar hatalığı mikrobu gibi birçok hastalığı bulaştırır.
        Hamam böceği ile mücadele ciddi ve zor bir iştir. Ferdi yapılan mücadele sonuç vermeyeceği gibi zaman ve ekonomik kayba neden olur. Bağışıklık sistemi arttığı için üreme sayısı artabilir. Bu yüzden hamam böceği ile etkin mücadele; tecrübe, uzmanlık ve uygun insektisit uygulama tekniği gerektirir.
  Hamam böceği ilaçlamada böceğin yoğunluğuna bağlı olarak farklı ilaçlar kullanılır. Hamam böceği yoğunluğu az ise jel ilaçlar kullanılır. Fakat böcek yoğunluğu fazla ise sıvı ilaçlar kullanılarak bu haşereye karşı kesin çözüm alınır.
        Güven İlaçlama'nın garantili ve ekonomik hamam böceği ilaçlama hizmeti ile siz de hamam böceği haşeresinden kurtulun.  

   

      Hamam Böceği İlaçlama İzmir, Hamam Böceği İlaçlama Firmaları, Hamam Böcekleriyle Mücadelede Etkin Yöntemler, Hamam Böceği İlaçlama Bodrum

  Böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, ilaçlama şirketleri, ilaçlama firmaları, ilaçlama,izmir ilaçlama, haşere, bodrum ilaçlama, marmaris ilaçlama, fare ilaçlama, muğla ilaçlama, ev ilaçlama, kalorifer böceği, pire ilaçlama,denizli ilaçlama, denizli yılan ilaçlama